Rola, jaką pełni dziś podwyższanie kwalifikacji zawodowych i prace magisterskie.

Wyszukaj:

Kryzys i coraz większa ilość wykształconych ludzi bezrobotnych sprawiły, że pracodawcy zaczęli doceniać osoby stawiające na stałe podwyższanie kwalifikacji zawodowych. Praca licencjacka czy nawet praca magisterska i jej obrona wcale nie gwarantują zdobycia dobrego zatrudnienia, choć to w dużej mierze jest uzależnione od kierunku studiów, jakie kończymy.

Dużo ludzi w tej chwili idzie na studia i kończy je z lepszym lub gorszym wynikiem, przez co zwiększa się konkurencja na rynku pracy. Zdarza się, że prace magisterskie nie są nawet pisane przez te osoby, a jedynie one za nie płacą i się pod nimi podpisują. Nie ma się czemu dziwić - pewna część studentów pracuje i to niekiedy w kilku miejscach naraz, więc czasu na napisanie pracy jest niewiele.

Trzeba, zatem wciąż dbać o wzrost naszych umiejętności i systematyczne podwyższanie kwalifikacji zawodowych nie tylko w naszej branży, ale też w zakresie umiejętności interpersonalnych. Szkolenia, jakie są dostępne w tej chwili na rynku pozwalają na podnoszenie kwalifikacji właściwie w każdej dziedzinie.

Wiele z nich jest sponsorowanych z ramienia Unii Europejskiej. Dzięki nim możemy liczyć nie tylko na dobrą pracę zgodną z naszymi kwalifikacjami, ale też dobrze płatną. Popularne stało się także samozatrudnienie, którym zainteresowanie wzrosło odkąd w Urzędach Pracy pojawiły się właśnie szkolenia z zakresu prowadzenia własnej firmy.